Ako chovné zariadenie – terárium je vhodné staršie akvárium. Odporúčaná minimálna veľkosť je 40×30×25 cm. Dôležité je, aby sa vnútro dalo jednoducho čistiť (od slizu, výkalov). Terárium je vhodné prikryť pletivom proti komárom, na ktoré sa položí kryt, napr. plexisklo, aby sa zabezpečila vysoká vzdušná vlhkosť (70-80%). Kryt treba dobre zaťažiť – slimáky majú silnú nohu, ktorou by mohli sklo nadvihnúť a dostať sa mimo terária. Z času na čas treba terárium vetrať tak, že plexisklo na pletive sa posunie a vytvorí sa vetrací otvor ľubovoľnej veľkosti. Zadná stena sa môže prekryť korkom.
Dno terária sa vystelie do výšky 5 cm rašelinou alebo lístím, vrstvou piesku a zeminy. Na dne sa môže vytvarovať do výšky 10-15 cm z pôdy mierne nerovný terén, do ktorého je vhodné umiestniť 1-2 menšie konáre, kúsky kôry alebo koreňov (na úkryt) a 2-3 väčšie ploché kamene (na ktoré sa môže podávať potrava). Na dno možno zasadiť 2-3 trsy púpavy lekárskej a tým vytvoriť „slimačie zátišie“. Dekorácia bude slúžiť ako úkryt a čiastočne aj ako potrava.
Na chov môžeme použiť 2-3 slimáky, ktoré môžeme priniesť z vychádzky za vlhkého počasia, nájdeme ich po daždi na okraji lesa, lúky, na ceste a pod.
Slimáky obľubujú teplotu 25-30° C, preto treba terárium umiestniť na dostatočne teplom mieste. Aby sa dosiahla požadovaná vlhkosť prostredia, vnútro terária treba dva razy denne rosiť. Počas sucha sa v prírode slimáky zatiahnu do ulity – zaviečkujú jej ústie tenkou blankou zo slizu a tak prečkajú nepriaznivé obdobie väčšinou bez problémov (v prírode prilepené na strome, stene, plote a pod. kým nezačne pršať).
Táto schopnosť sa môže využiť v čase neprítomnosti chovateľa. Po návrate treba terárium zvlhčiť a slimáky dobre nakŕmiť.
Základ jedálneho lístka tvoria takmer všetky druhy zeleniny a ovocia, huby, kúsky mäsa, na tvrdo uvarené vajcia, tvaroh a pod., najradšej majú listy púpavy (spotrebujú listy zasadených púpav). Potravu je dobré nasekať alebo postrúhať. Vodu na pitie nie je potrebné dávať do zvláštnej nádoby – slimáky pijú kvapky vyzrážanej vody zo stien terária, ale vedia ju „piť“ aj povrchom celého tela.
Pre normálny vývin ulity, ktorá slimákom dorastá postupne po celý život, potrebujú neustály prísun vápnika. Dobrým zdrojom je napr. sépiová kosť, stará omietka, vajcové škrupiny, vápnikové tablety, krieda. Ak majú slimáky nedostatok vápnika, môže sa stať, že si začnú navzájom objedať ulity.